Ania Pękalska - wrocławianka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ostoja Sztuki jest to Ostoja rodzinnych pracowni artystycznych.Znajduje się w malowniczej gminie Dziadowa Kłoda we wsi Radzowice 10. Ostoja to nie tylko pracownie ale również organizacja wielu imprez w tym spotkania integracyjne imprezy tematyczne , zakończenia roku 3-cich klas i weekendowe spotkania ze sztuką.
Wojciech Sztura - Mistrz Wikliniarstwa prowadzi [pracownię wikliny użytkowej do domu i ogrodu . Prowadzi również wiele warsztatów edukacyjny z wikliniarstwa dla dzieci i dorosłych.
Aleksandra Sztura artysta malarz pracownia malarstwa olejnego i akrylowego. Dodatkową pracownią Aleksandry Sztury jest pracownia szycia artystycznego. Pani Aleksandra również prowadzi wiele warsztatów dla dzieci i dorosłych z zakresu malarstwa jak i tworzenia pięknych dzieł z tkanin.
W siedzibie Ostoji Radzowice 10 posiadamy Galerię Sztuki na pięterku gdzie mile można spędzić czas i wypić smaczną kawkę.
Kontakt:
Aleksandra i Wojciech Szturowie
Radzowice 10
Mydlarnia KAMEA nie tylko zajmuje się tworzeniem naturalnych mydełek glicerynowych ale również zdrowych soli do kąpieli i babeczek do kąpieli. Różnorodność zapachów i kolorów jest nieograniczona. Mydełka świetnie nawilżają a kąpiel w soli zapewnia poczucie odświeżenia po ciężkim dniu. Prowadzimy warsztaty tworzenia babeczek i soli do kąpieli.
Kontakty:
Magda Szandała
Radzowice 10
56-504 Dziadowa Kłoda
tel. 730 591 774
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/Manufaktura-Mydlarnia-KAMEA-1069671703084811/
Oryginalne wyroby z drewna litego takie jak: krzesła ogrodowe, stoliki, kwietniki, sztachety itp. Wyroby wykonywane w tradycyjnej stolarni, ręcznie.
Kontakty:
Na indywidualne zamówienie.
Mieszała Kazimierz
tel. 785 199 134
Biskupice 18a
Różnokolorowa, o oryginalnych kształtach ceramika szkliwiona.
Od form użytecznych takich jak wazony, patery, miski, talerze, do form typowo ozdobnych.
Jest możliwość zorganizowania i poprowadzenia przez artystkę warsztatów ceramicznych, po uprzednim zamówieniu.
Kontakty:
Urszula Bugajewska, tel.kom. 693 351 830
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tradycyjnie wyrabiane koronki i krywulki.
W zależności od okoliczności pani Wioletta Dziewięcka przygotowuje świąteczne kolekcje tematyczne. W swojej pracy wykorzystuje tradycyjne nici bawełniane tzw. kordonki i tradycyjne narzędzia.
Kontakty:
Wioletta Dziewięcka,
Bielawa 37,
55-093 Kiełczów
tel. 71 3157261, tel.kom.72736524620
Kwiaty z bibuły, robótki szydełkowe, koszyki z wikliny papierowej, qulling, koronka igłowa – te wszystkie 'cudeńka' wykonują od wielu lat mieszkańcy Piszkawy, która jest znana z rękodzieła w całej gminie Oleśnica. „Interesująca Nieformalna Grupa Artystów" skupionych wokół świetlicy wiejskiej prowadzi warsztaty, pokazy i przygotowuje prace, które goszczą na wielu prezentacjach rękodzieła w Polsce. Hobby i pasja przerodziły się w profesjonalną działalność nieformalnej grupy, której nieformalnym kierownikiem jest p. Janina Bednarska z Piszkawy.
Kontakty:
Janina Bednarska
Piszkawa, „iNGA", Piszkawa 5a, 56-400 Oleśnica
tel . (71) 398-75-79, 602-714-742
W Boguszycach koło Oleśnicy powstają niezwykłe kurki. Działająca tam pracownia plastyczna GOK Oleśnica posiada specjalność – szkło artystyczne.
Szkło wypalane jest w piecu w technikach: fusing oraz "pâte de verre" ("ciasto ze szkła"). Ze szkła można zrobić wszystko - powstają tu zarówno efektowne ozdoby, jak i sztuka użytkowa. Ale to właśnie „Boguszyckie kurki" stały się najbardziej znanym produktem firmowym. Są atrakcją podczas wielu imprez organizowanych przez GOK Oleśnica, cieszą się również ogromnym powodzeniem na imprezach obcych.
Kontakty:
Opiekun: artysta plastyk Małgorzata Klimek-Chmielewska
Boguszyce 102, 56-400 Oleśnica
tel. (0-71) 314 02 35 fax: (071) 314 02 37
Warsztaty teatralne, których celem jest odtworzenie i odegranie artystyczne jednej z legend.
Końcowym efektem warsztatów jest zamiar wystawienia przedstawienia teatralnego w formie lokalnego teatrzyku dla gości z regionu.
Przygotowanie ostatecznego występu, poprzedzają ćwiczenia warsztatowe, w oparciu o dostępna legendę i dalsza realizacja -przystosowanie jej w formie scenariusza umożliwiającego odegranie przedstawienia.
Informacje dodatkowe / dostępność:
Można obejrzeć w Nadolicach
Strona 1 z 2